Zihin Kontrol

Zihin Kontrol

OLYMPIA YAYINLARI

Kitap İsmi: Zihin Kontrol.

Yazar: Jim Keith.

Okumadan önce:

Kitap kitlesel ve bireysel zihin kontrolünün nasıl yapıldığını deşifre ediyor. Bu tür konular her zaman ilgimi çekmiştir . Bence bu kavramı yani zihin kontrolünü öğrenmek, en azından farkına varmak bizi kötü niyetlerden korunma fırsatı verir diye düşünüyorum. O yüzden bu kitabı okuyacağım için heyecanlıyım.

Beklentilerim zihin kontrolünün nasıl ve hangi amaçlarla yapıldığını öğrenmek ve bundan kendimi nasıl korurum. Umarım kitap beklentilerimi karşılar. Okuduktan sonra görüşmek üzere 🙂 15.01.2022 / 18:13

Yazar Jim Keith 1999 yılında hayata gözlerini yummuş Amerikalı bir komplo teorisyeniymiş. Zihin Kontrol kitabında karanlık güçlerin (!) zihnimizi nasıl etkilediğini anlatacağını söylüyor. Söylüyor diyorum çünkü bu onun idiası 🙂

Kitabı Alışveriş merkezinde indirimden almıştım niye idirimde olduğu belli 🙂 Olympia yayınlarına ait pakağı kaliteli gelse de sayfalarda kullanılan kağıt neyden yapıldıysa çürük peynir gibi kokuyor. Kitap 319 sayfa.

Tarih ertesi gün 🙂 aslında çoktan başka bir kitaba başladım bile. Hayır Zihin Kontrol’ü bitirdiğimden değil. En fazla 97. sayfaya kadar dayanabildim çünkü. Kitap başlığıyla yakından  alakalı değil sadece uzaktan biraz alakalı 🙂

Mevzu sadece bu değil, teknik bilgi bile vermiyor ve geri kalanını okumasam bile üçte birini okumuş ve kalanına göz gezdirmiş birisi olarak söylüyorum, çok fazla tarihi olaylardan ve alakasız mevzulardan ayrıntısına gire gire parçalayana kadar anlatıyor. Ama konu başlığıyla alakası yok. Kitabın tamamı da oluşturduğu algıyla alakalı değil.

Kitabın üçte birini okumuş olmam ve kitabın bütün olarak bir şey anlatmaması sebebiyle öset falan yazamam 🙂 Bir sürü birbirleriyle alakasız tarihi olaylar ve deneylerden bahsediyor. Kısaca en yakışanı bu kitap özeti için.

Kitap bunu yaparken çok sıkıcı yapıyor. O kadar ki dikkatimi toparlamam çok zor oluyordu. Herhangi bir faydasını göreceğini düşünmüyorum ama kitap okuma numarası yapman gerekirse işine yarayabilir.

Bu yüzden miras kalmadığı sürece bu kitaba para vermeni istemem 🙂 Şaka bir yana bu bildiğin dolandırıcılık. Düşünsene kuran almaya gidiyorsun. Alıyorsun ve senelerce okuyorsun o kitabı ama arapça bilen birisi fark ediyor ki o aslında kuran değil. 🙂 Onun gibi bir şey. Aynı aslında sadece değişen şey kitabın kendisi.

Sonuç=Hayal kırıklığı (Biraz daha düşünürsem nefret olacak bu kadar yeter 🙂 )

Enes Polat

Hayatın yerden yere vurduğu gençler arasında kaldım ve o darbelere yenilmek yerine ders çıkartıp yoluma devam etmeyi tercih ediyorum. İnancım beni yükseltecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.