Başlarken

Merhaba, ben Enes. Programın ilk bölümüne başlamadan önce parantez içi programından biraz bahsetmek istiyorum. 

Küçük yaşlardan beri kitap okumasını ve merak edip araştırmasını seven birisiyim. Bilmediğim bir kelime ile karşılaşsam hemen cep telefonumu çıkartır ve nette arama yaparım. Yeni şeyler öğrenebileceğim kitaplar ve yazılar okumasını, hayal gücümü zenginleştiren, bana yeni bakış açıları kazandıran film ve dizileri izlemeye bayılırım 🙂

Bunun bir sonucu olarak askere giderken herkes gizli gizli akıllı telefonlarını içeri sokmaya çalışırken ( Onu bende yaptım 🙂 ) ben bir yığın kitap götürdüm. Tabi götürdüğüm bir yığın kitabın bir kısmını hediye verdim bir kısmını yenileriyle değiştirdim. 

Usta birliğim de benim gibi kitap okumasını seven bir devrem vardı. Bir gün onu gazinoda deftere bir şeyler yazarken gördüm ve ne yaptığını sordum. O da bana okuduğu kitaplarda beğendiği cümleleri yazdığını söyledi. Ve dedim ki ben neden böyle yapmıyorum?

Karakolun evrak işlerini ben yaptığım için kendime defter ve kalem bulmakta zorlanmadım. 

O günden beri ben de aynı şekilde bir defter tutuyorum. Yeni ve ilginç bilgileri, farklı bakış açılarını not ediyorum. Parantez içerisinde de kendi yorumumu yazıyorum.

Bu programda bunu yapacağız. Her gün bir öncekinden daha fazla şey öğrenmeliyiz. Bunu beraber yapmak benim için heyecan verici. Senin için de farklı bir program olduğunu biliyorum. 

Tamamen özgün olan bu program sayesinde yeni şeyler öğreneceğini ve hayatında aldığın kararlarda yardımcı olacağını düşünüyorum. İlk bölümde görüşmek üzere sağlıcakla kal 🙂

Enes POLAT

Enes Polat

Hayatın yerden yere vurduğu gençler arasında kaldım ve o darbelere yenilmek yerine ders çıkartıp yoluma devam etmeyi tercih ediyorum. İnancım beni yükseltecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.